מה ההבדל בין ייעוץ משכנתא פרטי לייעוץ בנקאי?

בדרך לבית משלכם, אתם נדרשים לעבור בתחנה אחת חשובה: לקיחת המשכנתא.
עד שכולנו נהיה עשירים ולא נזדקק לכך, המפגש עם הבנק ולקיחת ההלוואה הם בלתי נמנעים – וקריטיים מאוד לעתיד הפיננסי.
כשמתחילים לברר אודות משכנתא, זוגות רבים תוהים האם כדאי לבחור באפשרות הקלאסית והמוכרת ולקבל ייעוץ משכנתאות בבנק, או שמא לבחור בדרך החדשנית יותר – ייעוץ משכנתאות פרטי.
אם גם אתם מצויים בצומת הדרכים הזו ולא יודעים באיזה אפיק ייעוץ לבחור, בדיוק לשם כך אנחנו כאן!
הנה השוואה נוחה, יעילה וברורה שתסייע לכם להבין את ההבדל בין השניים ובסופו של דבר, תעזור לכם לבחור נכון.

1. דאגה לאינטרסים שלכם

קבעתם פגישה עם הבנק, אתם יושבים מול יועץ המשכנתאות ומנסים להבין מהו תמהיל המשכנתא הנכון ביותר עבורכם.
מולכם יושב נציג חביב להפליא, אבל אתם מרגישים שהוא לא לגמרי איתכם ושהריביות המוצעות לכם, איך לומר בעדינות, לא נמוכות. אין לו כוונות רעות, חלילה, אך לפני שהוא מחויב לרווחתכם ולהצלחתכם הכלכלית במהלך הזה – הוא מחויב קודם כל למעסיק שלו: הבנק.

מאידך, כשאתם בוחרים ביועץ משכנתאות פרטי, אתם בוחרים באדם המחויב אך ורק לאינטרס שלכם ולכן יעשה הכל כדי שתקבלו את התנאים הטובים ביותר למשכנתא, עם החיסכון הגדול ביותר.
ככלות הכל, כשאתם משלמים ליועץ משכנתאות – אתם המעסיקים שלו, ולא גוף חיצוני בעל אינטרסים, ולכן הוא יעבוד בשבילכם – החל מבחינת הצרכים האישיים שלכם, דרך יציאה למשא ומתן עם הבנקים, הורדת הריביות ככל שניתן ועד לתוצאה הטובה ביותר – בשבילכם בלבד.

2. מקסום החיסכון

הבנק, כפי שאתם וודאי יודעים, עובד על ריביות.
זה הרווח שלו וזהו המודל הכלכלי שהופך אותו לגוף רווחי – והדבר הזה, באופן טבעי, לא עולה בקנה אחד עם האינטרסים שלכם. בראש מעייניו של יועץ המשכנתאות הבנקאי עומדים, כפי שהזכרנו לעיל, האינטרסים של הבנק – כיצד הוא יוכל להרוויח מכם, כלקוחותיו, כמה שיותר כסף, באמצעות בניית תמהיל משכנתא הכולל בין השאר ריביות כמה שיותר גבוהות.

לעומת זאת, תפקידו העיקרי של יועץ משכנתאות פרטי הוא להוזיל עבורכם ככל שאפשר את המשכנתא, כך שתקבלו את התנאים הטובים ביותר עם הריביות הנמוכות ביותר.
למעשה, זהו אחד התפקידים העיקריים והחשובים ביותר של היועץ הפרטי.
הוא פונה למספר בנקים, עורך משא ומתן בשמכם ויוצר תחרות עסקית בריאה בין הבנקים, שמטרתה האחת והיחידה היא שאתם תחסכו כמה שיותר כסף במסע הפיננסי הזה.
בסופו של דבר, מדובר בחיסכון אדיר, העשוי להגיע למאות אלפי שקלים!

3. התאמה אישית

האם יש תמהיל משכנתא מנצח? בהחלט לא.
תמהיל המשכנתא הנכון ביותר עבורכם וזה שיהיה הכי משתלם לכם – לא בהכרח נכון לשכנים שלכם או להורים שלכם.
התמהיל הנכון ביותר הוא זה שיהיה נכון למצבכם האישי והפיננסי, ותפקידו של יועץ המשכנתא הוא לבחון זאת יחד איתכם. כשאתם נפגשים עם יועץ משכנתאות פרטי, הוא יבדוק מה מצב העו”ש שלכם, מהן ההוצאות השוטפות שלכם, מה רמת ההכנסה שלכם, מהו האופק הכלכלי שלכם ומה כושר ההחזר המשוער שלכם.
יועץ משכנתאות פרטי קשוב רק אליכם, יש לו את כל הזמן שבעולם כדי להבין מה נכון עבורכם והוא זמין עבורכם באופן מלא.
יועץ משכנתאות בנקאי, לעומת זאת, גם אם היה לו את כל הרצון שבעולם – הוא לא היה יכול להקדיש את הזמן הראוי לניתוח מצבכם הפיננסי ותמהיל המשכנתא הנכון ביותר כנגזרת של המצב.
תפקידו הוא למכור כמה שיותר משכנתאות, לאו דווקא כאלה שנבנו אחרי בחינה מדוקדקת של מצבו הפיננסי של הפונה.

ראשי פרקים:

רוצים פרטים נוספים?

השאירו את הפרטים שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם!