איך בוחרים יועץ משכנתאות

5 טיפים לבחירת יועץ משכנתאות

לאחר שהבנתם מהו תפקידו של יועץ המשכנתאות ומהם היתרונות לשכירת שירותיו – הגיע הזמן להבין מהן התכונות והאיכויות המקצועיות הדרושות שיהיו ליועץ הנבחר כדי שתוכלו למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם לקבל משכנתא איכותית.
הנה מספר פרמטרים שכדאי לשים אליהם לב ולשאול את המועמד בטרם תשכרו את שירותיו.

1. האם יש לו הבנה פיננסית רחבה?

כחלק מתהליך העבודה המשותף שלכם, תפקידו של יועץ המשכנתאות הוא לנתח את מצבכם הפיננסי העכשווי, לחזות את המצב הכלכלי העתידי המשוער ולהרכיב עבורכם בהתאם לפרמטרים הללו ונוספים את המשכנתא העדיפה ביותר עבורכם.
התפקיד הזה לא כולל רק חישובים פשוטים, אלא מצריך הבנה פיננסית רחבה וידע מקצועי בנושאים כלכליים דוגמת כלכלת המשפחה, שוק ההון, ביטוחים וכדומה.
בטרם תבחרו את יועץ המשכנתאות המתאים לכם, בחנו האם הוא מפגין ידע מקצועי ובאיזו השכלה הוא מצויד (פורמלית או שאינה פורמלית).

2. האם היועץ מצויד בניסיון הדרוש?

ידע תיאורטי הוא חשוב מאוד – אך כאן הניסיון משחק תפקיד חשוב לא פחות.
יועץ המשכנתאות שתבחרו צריך להגיע מצויד בניסיון עם זוגות אחרים להם בנה משכנתא.
הסיבה לכך היא שככל שליועץ המשכנתאות יש יותר ניסיון – כך הוא מבין מהם הצעדים שיש לנקוט כדי שתקבלו את התנאים הטובים והמתאימים ביותר.
כחלק מתהליך בניית המשכנתא, על היועץ לבחון מהו מצבכם הכלכלי, במה אתם יכולים לעמוד ומה עדיף לכם לטווח הרחוק וגם להתנהל מול הבנקים ולנהל משא ומתן.
התהליך הזה דורש שילוב של ידע תיאורטי וניסיון כדי שיצליח.

3. האם ליועץ יש היכרות עם מנגנוני הבנק?

מנגנוני הבנק עמוסים בבירוקרטיה לעייפה וההתמודדות עמם מצריכה היכרות עם האופן שבו הם עובדים ומתנהלים.
יועץ משכנתאות המצויד בידע מקצועי ובניסיון, מכיר גם את מנגנוני הבנק מקרוב ויודע על אילו כפתורים “ללחוץ” כדי להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר.

4. האם קיבלתם עליו המלצות?

כדי להבין האם שירות מסוים טוב עבורנו, פעמים רבות נבחר לפנות לחוות דעות קודמות של אנשים אמיתיים שעברו תהליך דומה – ויכולים לשתף בעצמם.
גם כאן, בדקו האם למועמד שלכם יש המלצות מזוגות אחרים שעברו איתו את תהליך הייעוץ, קראו חוות דעת ובקשו ממנו שישתף אתכם בתהליך שאתם עתידים לעבור יחד.

5. האם אתם עתידים לקבל שירות אישי?

שיטוט מהיר ברשת יגלה לכם שיש חברות לייעוץ משכנתאות ולהן מספר גדול של עובדים, לעומת חברות בוטיק, קטנות ואינטימיות. אנחנו סבורים כי הדרך הטובה ביותר לקבל את השירות המגיע לכם, במיוחד בצומת כלכלי חשוב ועדין כל כך, הוא בשכירת שירותיה של חברת בוטיק קטנה.
אתם זקוקים לזמינות מלאה, אתם חייבים תשומת לב מקסימלית ואתם לא יכולים להתפשר על חברה העובדת במקביל עם עשרות לקוחות – אתם רוצים לקבל את הטוב ביותר, וזאת תוכלו להשיג אם תפנו לחברה קטנה ואינטימית, המנהלת מספר תיקי לקוחות בלבד.

ראשי פרקים:

רוצים פרטים נוספים?

השאירו את הפרטים שלכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם!